Negovanje lica kod kuće vs. kod kozmetičara - Šta je bolje?

Bucka Blog 2024-04-08

Saveti za negu lica i tretmane kože: da li je bolje ići kod kozmetičara ili se negovati kod kuće? Istražite preporuke za piling, maske i borbu protiv mitisera.

Negovanje lica kod kuće vs. kod kozmetičara: Šta je bolje za vašu kožu?

Iskustva sa biološkim tretmanima i čišćenjem lica

Mnoge žene i devojke, uključujući i mene, imale su loša iskustva sa biološkim tretmanima čišćenja i cedjenja kod kozmetičara. Nažalost, neke od njih danas imaju ožiljke i rupe jer su često posećivale nestručne kozmetičare. Ovo postavlja pitanje: da li je bolje negovati se kod kuće redovno i izbegavati česte posete kozmetičaru?

Iako je mnogo bolje koristiti kvalitetnu kozmetiku kod kuće nego ići kod nestručnih lica, lepše je kada tretman uradi pravi stručnjak sa najboljom kozmetikom. Naravno, sve zavisi od tipa kože i njenih potreba.

Preporuke za negu lica kod kuće

Neki ljudi imaju sreću da im koža ne zahteva intenzivno čišćenje, ali ipak povremeno odlaze na blage tretmane poput pilinga, masaže lica i maski. Kod kuće, neki koriste piling jednom nedeljno, ali čak i blagi piling na bazi meda može biti previše ako se koristi prečesto.

Za pravilnu negu preporučuje se:

  • Piling jednom u 15 dana
  • Maska jednom nedeljno

Za masnu kožu preporučuje se maska za dubinsko čišćenje, dok je za suvu kožu idealna hidratantna maska koja vraća vlagu. Piling sa finim granulama, poput onih sa uljem jojobe, može ostaviti kožu mekanom i glatkom.

Problemi posle čišćenja kod kozmetičara

Nekoliko osoba je podelilo iskustva sa neželjenim posledicama posle čišćenja lica kod kozmetičara. Neke devojke su dolazile sa otečenim i crvenim licem koje se ne može smiriti danima. Ovo je čest problem kada se cedjenje izvodi agresivno ili kod nestručnih lica.

Zbog toga mnoge savetuju da se mitiseri ne cedaju, jer to može dovesti do ožiljaka i rupa. Umesto toga, preporučuje se čišćenje prirodnim metodama, poput napanja lica parom i čišćenja isečenim peršunom.

Kako se boriti protiv mitisera bez cedjenja?

Za one koji ne žele da idu kod kozmetičara, postoji nekoliko metoda za uklanjanje mitisera kod kuće:

  • Napari lice toplom parom da otvori pore
  • Očisti kožu blagim sredstvima poput isečenog peršuna
  • Koristi maske za dubinsko čišćenje koje postepeno izvlače mitisere

Neke osobe su uspele da izbegnu posete kozmetičaru i do tri godine koristeći samo pravilnu negu kod kuće.

Prirodni tretmani za kožu

Za one koji žele da izbegnu hemijske proizvode, prirodne alternative uključuju:

  • Maske od meda i krastavaca za hidrataciju
  • Blage voćne kiseline (npr. iz pomorandže) za uklanjanje mrtvih ćelija
  • Hidratantne maske sa prirodnim sastojcima

Važno je izbegavati preteranu upotrebu maramica za skidanje šminke jer one sadrže hemikalije koje mogu iritirati kožu.

Zaključak: Šta je najbolje za vašu kožu?

Sve zavisi od tipa kože i njenih potreba. Nekima je dovoljna redovna nega kod kuće sa kvalitetnim proizvodima, dok drugi povremeno vole da posete stručnog kozmetičara. Ključ je u umerenosti – preterana upotreba maski ili pilinga može naškoditi koži.

Najvažnije je slušati svoju kožu i birati metode koje najbolje odgovaraju njenim potrebama. Bez obzira da li se odlučite za tretmane kod kuće ili kod stručnjaka, uvek koristite blage i kvalitetne proizvode.

Komentari
Trenutno nema komentara za ovaj članak.